3 Boyutlu Pinball Oyunu Space Cadet’in Hikâyesi

En sevdiğiniz Winamp şarkılarını sıraya koyun ve kahvenizi yanınıza alın. Bir nesli internetin yokluğunda can sıkıntısından kurtaran Pinball oyununun çıkış hikayesine bakıyoruz.

2000’li yılların başına geri dönelim, çoğumuz bir bilgisayar ile İnternet ilk çıktığı günlerdeki kadar yaygın olmadığı için Solitaire, Mayın Tarlası gibi oyunlarımız ve CD’lerimiz vardı. özellikle birinde bizim langırtımız Modern zamanlarda Chrome’un dinozor oyunu neyse, bizim için de Pinball oydu.

İnternetin yaygın olmadığı bir dönemde can sıkıntımızı gideren bu Oyun hakkında bahsettiğimiz gibi muhtemelen fark etmediğiniz iki gerçek var. Birincisi, uzun süredir bilgisayarlarımızda bu Oyun var. Biz göremiyoruz. İkincisi, bu Oyun sadece bir bu bir gösteriydi.

Önce baştan başlayalım. Bu Oyun nasıl ortaya çıktı?

Langırt veya orijinal adı olarak uzay öğrencisiorijinal olarak Windows XP için değil, Windows 95 için bir geliştirme paketi olarak yayınlandı Microsoft Artı! ile ortaya çıktı. Böylece oyunu ilk olarak 1995 yılında gördük. Daha sonra Windows XP sürümü ile birlikte yaygınlaştı ve bir efsane olarak zihinlerimizde yer etti.

Oyun içinde fark etmemiş olabilirsiniz ama tablomuzun alt kısmında kırmızı renkte “gizli” görünen iki yazı var.

yakından baktığında sinematronik VE Maksiler Gönderilerinizi görebiliriz. Hakkında sekmesine bakıldığında, OyunMaxis tarafından Microsoft için yapılmıştır‘ o yazıyor. maxis sims oyunlarını kim yarattı ama sonra Elektronik sanatlar Tarafından kapatılan bir şirket diyelim.

Maxis Cinematronics tarafından satın alınmasından önce, girdap Bu oyunda, 3B işlenmiş sahne langırt masasına yerleştirildi. bir açıda yansıtan o zamanlar bakmak oldukça sıra dışı görünüyordu. Maxis bunu keşfettiğinde Cinematronics’i satın aldı.

Ancak bu Oyun çıkana kadar bazı olaylardan alınması gereken dersler vardı.

3D grafiklere sahip Oyun üretme fikri 1994-95 yılları için oldukça yabancıydı. Ancak David Stafford Game Developer adlı bir Oyun geliştiricisi, bunu piyasada boş bir yer olarak gördü ve Windows 95 için daha sonra patlayacak bir Oyun yapmak istedi.

Daha sonra bazı meslektaşlarını davet ettiğinde sinematronik kurulmuştur.

Başlangıçta bir 2D aksiyon oyunu yapan şirket, bir dönüş göremedi, 1993 yılında çıkan ve FPS türünün atası olarak görülen Oyun. Kınamak oyunun bir ‘kopyasını’ ortaya çıkardı. Gluem adlı bu yapım, Mortal Kombat ve DOOM’a yönelik sert kısıtlamaları ve eleştirileri o dönemde Microsoft’un başına getirmemek için ortadan kalkınca ekip, bildiğimiz üzere 3D olarak çalışmaya başladı. langırt oyununa geri döndü.

Windows işletim sistemlerinde gelen ve muhtemelen hepimizin oynadığı Oyun sadece bir demo. Peki tam sürümdeki fark nedir?

Bir önceki oyunda masanın altındaki kırmızı yazılardan bahsetmiştik. Tam sürümde, bu metinler daha belirgin bir şekilde görüntülenecektir. sarıya dönüyor Tabii ki, temel fark bu değil. Oyuna, bildiğimiz masanın dışında 2 yeni masa daha eklenir. Bunlardan biri korsan temasına sahipken, diğeri orta çağ temasına sahip.

Ayrıca birden fazla topun masaya girebildiği bu oyunun tam sürümünün adı. Tam eğilme! langırt.

Peki bu oyuna ne oldu ve neden güncel işletim sistemlerinde yok?

LGR

Windows XP Space Cadet Demosu 64bit sürümlerde mevcut değildir. Ancak Oyun dosyaları hala işletim sisteminde yer alıyordu ve oyunu tek bir komutla yükleyip oynayabiliyordunuz. O zamanlar Windows XP 32-bit kodlarını 64-bit sürüme getiren Raymond Chen, bu süreçte bir Oyun yaratmıştı. bir hata nedeniyle Topun sürekli nesnelerin içinden geçtiğini ve bu nedenle tutarlı çalışmadığını söyledi.

Ancak daha sonra NCommander kanalında bunun çözüldüğü öğrenildi. Günün sonunda, Longhorn’u dahil etmedikçe, Pinball Windows XP’den sonra gördüğümüz şeydi. Windows Vista uzak.

Ama herkesin keyif aldığı bu oyunu neden kaldırdılar?

langırt

Bu sorunun somut bir nedeni olmasa da mantıklı teoriler var. Örneğin, Vista’nın gelişiyle Microsoft’un seri oyunların grafik güncellemesini yaptığını biliyoruz. Ama Pinball için bu o kadar kolay olmadı. Çünkü Pinball’u Microsoft yapmadı.

Başta da belirttiğimiz gibi Pinball veya Space Cadet, sinematronik Oyunun neler sunabileceğini gösteren, şirket tarafından geliştirilen bir demoydu. Yani Microsoft’un bu Oyun için grafik geliştirmesi o kadar kolay olmadı.

Yıl 2023, ikinci el PlayStation 3 alınır mı?

Sonuç olarak şirket iş yükünü buraya yüklemek yerine yeni bir şirket gibi görünüyor. Görüş işletim sisteminin grafik görünümü gülümseyen Bir oyunu silmeyi seçmiş olabilirsiniz. Ne yazık ki, burada sadece varsayımlardan bahsedebiliriz. Siz de kendi düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-Posta Adresiniz Paylaşılmayacaktır işaretli alanlar zorunludur *