Apple, PC Oyunlarını Mac’e taşımayı Kolaylaştırıyor

Apple‘ın WWDC’de duyurduğu yeni araçla, geliştiricilerin PC oyunlarını Mac’e taşımaları daha hızlı ve daha kolay olacak.Aracın beta sürümü bile geliştiricilerin indirmesine açık.

Mac, uzun süredir oyunseverlerin göz ardı ettiği bir platform. Ancak Apple bu durumu değiştirmek için önemli bir adım attı. WWDC’de sunduğu yeni Oyun taşıma aracı ile, oyunları pc’den mac’e taşıma kolaylaştıracak.

Game Porting Tool, geliştiricilere mevcut Windows oyunlarını Mac’te çalıştırabilecekleri bir öykünme ortamı sağlar.Böylece geliştiriciler, kod yazmadan oyunlarının macOS’ta nasıl çalışacağını hızlı bir şekilde değerlendirebilirler. Ayrıca, Apple geliştiricilere Windows oyunları veriyor. grafik kodu ve gölgelendiriciler Apple ayrıca Mac’te çalışmaya dönüştürmeyi kolaylaştıran yeni bir Metal gölgelendirici dönüştürücü de sunuyor.

Oyun taşıma aracının avantajları

Apple‘ın Oyun Taşıma Aracı ve Shader Converter, oyunları Windows‘tan Mac’e taşımak için gereken toplam geliştirme süresini önemli ölçüde azaltır.Apple‘a göre, bu araçlar sayesinde taşıma işlemi aylar sürdü. birkaç güne düşürülebilir.

Oyun taşıma aracının beta sürümü Apple.com/videos/play/wwdc2023/10123/?utm_source=webtekno” rel=”nofollow” target=”_blank”>Apple geliştirici web sitesinden indirilebilir. Taşımayla ilgilenen geliştiriciler, Apple‘ın “Oyununuzu Mac’e Getirin” serisindeki videoları izleyerek daha fazla bilgi edinebilir. Apple ayrıca web sitesinde geliştiriciler için çeşitli teknolojiler ve Oyun araçları hakkında bilgi veren bir sayfa hazırladı.

En pahalı Apple ürünü artık Türkiye’de değil! Mac Pro Türkiye satışları askıya alındı

Görünüşe göre Apple, Mac’te yüksek kaliteli bir Oyun deneyimi sağlamak için daha çok çalışıyor. macOS Sonoma yeni bir Oyun modu sunuyor. Bu mod, Oyun oynamak için CPU ve GPU performansına geçici olarak öncelik verir. Sizce Oyun için Mac cihazlara yöneldiğimiz günleri görecek miyiz?

Kaynak
https://www.macrumors.com/2023/06/10/Apple-releases-mac-game-porting-toolkit/

Yorum yazın

E-Posta Adresiniz Paylaşılmayacaktır işaretli alanlar zorunludur *