Diablo 4, Blizzard’ın En Hızlı Satan Oyunu Oldu

Diablo IV, 6 Haziran’da piyasaya sürülmesinden bu yana 666 milyon dolardan fazla satışla Blizzard’ın en çok satan oyunu oldu. Oyuncular şu ana kadar oyunda 270 milyon saatin üzerinde vakit geçirdiler.

Satış rekorları kıran popüler Oyun serisi Diablo’dan uzun zamandır beklenen yeni Oyun Diablo IVResmi olarak 6 Haziran’da giriş yaptı. Blizzard tarafından geliştirilen yapım, piyasaya çıktığı anda şaşırtıcı bir şekilde büyük ilgi topladı.

Şimdi ise oyunun çıktığı günden bu yana ne kadar sattığı açıklandı. Buna göre, Oyun beş gün içinde 666 milyon dolardan fazla satmayı başardı.

Diablo IV, 666 milyon dolarlık satışla Blizzard’ın en çok satan oyunu oldu

Tüm platformları vuran Diablo IV öyle kısa bir sürede 666 milyon dolardan fazla sattı ki Blizzard en çok satan Oyun ol tedarik edilen. Ayrıca, oyuncular zaten Diablo IV’te. 276 milyon saatten fazla (30 bin yıldan fazla) harcadı.

Activision Blizzard çatısı altında faaliyet gösteren Blizzard Entertainment’ın başkanı Mike Ybarra, kırılan rekorun arkasında.Blizzard adına, dünya çapında kendilerini Diablo IV’e kaptıran milyonlarca oyuncuya teşekkür etmek istiyoruz.” Oyuncuların ifadelerini kullanırken onları dinlemeye devam edeceklerini ve Diablo’nun önümüzdeki yıllarda beklentileri aşmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

Ayrıca Diablo IV sadece oynanışta değil izlemede de büyük başarı elde etti. Oyun 1 Haziran – 9 Haziran tarihleri ​​arasında erken erişimde olacak. Twitch’teki bir numaralı Oyun Blizzard rekoru kırmayı başardı.

Diablo IV’ün Türkiye fiyatını ve sistem gereksinimlerini merak ediyorsanız aşağıdaki içeriğimize göz atabilirsiniz;

Diablo 4’ün lansman fiyatıyla resmi çıkışı! İşte fiyat ve sistem gereksinimleri

Kaynak
https://www.businesswire.com/news/home/20230612864402/en/Diablo%C2%AE-IV-Crosses-666-Million-Sell-Through-within-Five-Days-of-Launch-Setting-New- Blizzard-Tüm Zamanların Rekoru

Yorum yazın

E-Posta Adresiniz Paylaşılmayacaktır işaretli alanlar zorunludur *