Electronic Arts İkiye Bölünüyor – Webtekno

Oyun devi Electronic Arts ikiye ayrılacağını duyurdu. Şirket, EA Entertainment (eski adıyla EA Games) ve EA Sports olmak üzere birbirinden tamamen ayrı iki organizasyonla hayatına devam edecek.

FIFA’dan The Sims’e birçok popüler oyunun arkasındaki Oyun devi Electronic Arts (EA), şirkette önemli bir değişikliğe gittiğini duyurdu. CEO Andrew tarafından yapılan açıklama dün gece şirketin internet sitesinde yapıldı. yapılmış.

Açıklamaya göre Electronic Arts ayrıldı ve tamamen iki ayrı kuruluş olarak hayatına devam edecek. Bu iki organizasyon EA Entertainment ve EA Sports olacak. EA Entertainment, daha önce EA Games olarak biliniyordu.

EA Sports spor oyunlarına, EA Entertainment ise diğer oyunlara odaklanacak

EA Entertainment, 22 yıldır şirkette olan ve daha önce dünya çapındaki stüdyolarının başında bulunan Laura Miele tarafından yönetilecek. bu daire Respawn (Star Wars, Apex Legends), DICE, Ripple Effect, Ridgeline Games (Battlefield), Full Circle, Motive Studio (Iron Man oyunu), Bioware (Dragon Age, Mass Effect), EA Originals (Unravel, It Takes Two) gibi çalışmaları içerecektir.

Öte yandan eski EA Sports & Racing yöneticisi Cam Weber, EA Sports’un başkanlığına getirildi. EA Sports, şirketin spor oyunlarından sorumlu olacak. Bunlar, FIFA (yeniden adlandırılan EA Sports FC), F1, PGA Tour, Madden, NHL ve UFC gibi yapımları içerir.

Kaynak
https://www.ea.com/news/empowering-our-creative-leaders-to-drive-growth?isLocalized=true

Yorum yazın

E-Posta Adresiniz Paylaşılmayacaktır işaretli alanlar zorunludur *