Halo ve Gears Serileri Xbox İçin Artık Arka Planda

Xbox patronu Phil Spencer, verdiği bir röportajda Xbox ile entegre olan Gears ve Halo serilerinin artık eskisi kadar öne çıkmadığını ve şirketin artık başka markalara da önem verdiğini açıkladı.

Geçtiğimiz hafta başlarında gerçekleşen Xbox 2023 Showcase etkinliğinde, Starfield, Avowed ve Senua’nın Efsanesi: Hellblade II gibi oyunların fragmanları ve oynanış görüntüleri yeni oyunlar için hepimiz çok heyecanlıyız.

Ancak Microsoft ve Xbox denilince akla gelen ilk oyunlar Gears of War ve Halo serisi hakkında hiçbir şey görmedik.. Phil Spencer bir röportajda bunun nedenini açıkladı.

Görünüşe göre şirketin artık bu serilere ‘ihtiyacı’ yok

The Guardian ile yaptığı röportajda Xbox patronu Phil Spencer, gelecekte Halo ve Gears of War gibi serileri daha az görmeyi beklememiz gerektiğini çünkü şirketin artık bunları taşımadığını söyledi. çok ihtiyacım olmadı. spencer, “Halo’nun önemini kaybettiğini söylemek istemiyorum ama şu anda 20’den fazla stüdyomuz var. Temelde dört oyunum olduğu zamana geri döneceğim: Fable, Forza, Halo, Gears… mahşerin dört atlısı . Şimdi çok daha fazla oyunumuz var.” söyleyerek.

2021 yılında piyasaya sürülen ve halen canlı bir Oyun olan Halo Infinite’in oldukça sıkıntılı bir geliştirme süreci geçirdiğine inanılıyor. Bildiğiniz gibi Halo’nun geliştiricisi 343 Industries’de birden fazla istifa meydana geldi. Dizi arşivlenmemiş olmasına rağmen gördüğünüz gibi arka plana itilmiş durumda.

Xbox Game Studio başkanı Matt Booty şunları söyledi:Yeni bir Halo oyununu ne zaman göreceğiz?‘ sorusuna şu şekilde yanıt verildi:

“343 Industries’deki liderlik değişikliği konusunda oldukça açıktık. Takımın sezonlar boyunca yaşadığı bazı sosyal etkinliklerde bunu görebilirsiniz, ancak onları uzun vadeli planları hakkında konuşmaya zorlamak istemiyorum. görüş.” hazır olana kadar. Bence bazı harika şeylerin geldiğini görecekler.”

Kısacası resmi olarak hiçbir şey söylenmedi. Bununla birlikte, güvenilir kaynaklardan gelen söylentilere göre, Certain Affinity adlı bir stüdyo, Halo’yu Escape from Tarkov tarzı bir battle royale türüne dönüştürüyor. Bakalım gelecekte Halo’yu neler bekliyor.

Yorum yazın

E-Posta Adresiniz Paylaşılmayacaktır işaretli alanlar zorunludur *