Microsoft: Yeni Xbox ve PlayStation 6, 2028’de Bekleniyor

Microsoft, ABD durumunda yeni nesil Xbox ve PlayStation 6’nın ne zaman çıkacağına ilişkin açıklamalarda bulundu.Son yapılan açıklama, yeni konsollar için tarihin netleştiğini ortaya koyuyor.

Video oyunları dünyasının büyük isimleri; Microsoft ve Sony, 2020’de yeni Oyun konsollarını piyasaya sürdü. Evet, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S’den bahsediyoruz. Birkaç ay sonra, bu konsolların lansmanından sonra tam 3 yıl geçmiş olacak Peki bu konsollar ne zaman “modası geçmiş” olacak?

Sony, PlayStation 4’ü 2013’te piyasaya sürdü. Yani PlayStation 4 ve PlayStation 5 arasında 7 yıl gibi bir Zamanlar. Benzer şekilde Xbox One da 2013 yılında piyasaya çıktı. Hal böyle olunca Microsoft ve Sony’nin yeni nesil konsolları arasında 7 yıllık bir boşluk olacağını düşünüyor olabilirsiniz. Eğer bu görüşe sahipseniz, bu çok Hatalı değilsin. Çünkü Microsoft sizinle aynı şeyi düşünüyor.

Microsoft’a göre yeni Xbox ve PlayStation 6, 2028’de çıkacak!

<a href=PlayStation 6 ne zaman çıkacak?” src=”https://www.webtekno.com/images/editor/default/0004/03/fff8ca81c7e398bd6aba69659d8b1c1148c8acfa.jpeg” style=”width: 788px; height: 443px;”/>

Microsoft’un Call of Duty geliştiricisi Activision’ı 68 milyar dolara satın almak istemesinin ardından Sony’nin açtığı davanın duruşmasında Microsoft’a konu hakkında bilgi verildi. Açıklamalar gelmek. Mahkeme dosyaları arasında da yer alan açıklamada şirket, yeni nesil Xbox ve PlayStation 6’nın piyasaya sürüleceğini söyledi. 2028’de Piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Sony’den Activision’a Tehdit Eden Açıklama: Microsoft İle Birleşirse PlayStation 6 Bilgilerini Paylaşmayacağız!

Aslında bu şaşırtıcı değildi. Çünkü birkaç ay önce İngiltere, Microsoft’un Activision’ı satın almasını ve bununla ilgili bazı belgeleri inceledi. paylaşılan. Paylaşılan o belgelerde Sony’nin PlayStation 6 2027’den öncesini düşünme belirtilmiş. Geldiğimiz en son noktada, artık hem yeni nesil Xbox‘ın hem de PlayStation 6’nın 2028’de piyasaya çıkmasını bekliyoruz. net bir gözle bakabiliriz.

Kaynak
https://www.cnet.com/tech/gaming/microsoft-expects-new-XboxPlayStation-6-in-2028-says-court-filings/

Yorum yazın

E-Posta Adresiniz Paylaşılmayacaktır işaretli alanlar zorunludur *