RDR2’nin Cain’i Einstein hayatını kaybetti

Red Dead: Redemption 2’de sevimli köpek Cain’i canlı performansla canlandıran Einstein, sahibinin ifadesine göre hayatını kaybetti.

Pek çok Oyun gurmesine göre Rockstar Games’in başyapıtı olan Red Dead: Redemption 2, bundan yaklaşık 5 yıl önce hayatımıza girdi ve Oyun dünyasında çıtayı neredeyse aşılmaz bir noktaya yükseltti. Gerekli onun hikayesiyle gerekli grafikli gerekli gerçekçilikle ya da eğer küçük detaylar RDR 2 hala insanların oyunu oynarken yeni şeyler keşfettiği bir yapım.

Biliyorsunuz oyunun hikaye modunda Van Der Linde çetesi ile birlikte olayların akışına göre çeşitli bölgelerde kamplar kurup göçebe bir hayat sürüyoruz. Oyunda kurduğumuz kamplardan birinde John ve Abigail’in çocukları. Jack, kayıp bir köpekle buluşuyordu.

Oyunda adı ‘Cain’ olan bu köpeği stüdyoda canlandıran gerçek köpek ‘Einstein’ hayatını kaybetti.

Einstein’ın sahibi Jason Barnes, Instagram hesabında öldü sevgili arkadaşın için bir veda mesajı ile Paylaşılan gönderi: “Einstein gerçekten eşsizdi. Tanıştığımız andan itibaren derin bir bağ kurduk ve birlikte sayısız maceraya atılmanın kaderimiz olduğunu anladık. Zekanız olağanüstüydü, bu yüzden size Einstein diyoruz; bazen isim şaka gibi geldi.”

Barnes, daha önce RDR2’nin uzun geliştirmesi sırasında Rockstar Games’te animatör olarak çalışmıştı. Hareket yakalama oyununda Cain’i oynaması için Einstein’ı yanında getirmişti. bu da Beyaz boncuklarla kaplı sevimli küçük bir maymundaki Einstein ve bu, bilgisayarın köpeğin hareketlerini kaydetmesine ve izlemesine yardımcı olmak anlamına geliyordu. Einstein’ın çalışması o kadar faydalıydı ve oyunda o kadar önemli bir rol oynadı ki, RDR2’nin son jeneriğinde diğer insan ve hayvan oyuncuların yanında yer aldı.

Red Dead Redemption 2’nin ne kadar gerçekçi olduğunu gösteren ince detaylar (bu Oyun aşkla yapılmıştır)

Einstein’ın ölümü Red Dead Redemption 2 hayranlarını da üzdü.Oyunun Reddit sayfasında paylaşılan bir paylaşımda oyuncular, Cain ve Einstein’a olan sevgilerini gösterdiler. Bazı Oyunda Cain’in kaderini değiştirecek modlar yapıyorlar. dediler. Einstein’ın huzur içinde uyumasını diliyoruz.

(SPOILER) Cain, Red Dead: Redemption 2’de nasıl bir rol oynadı?

Van Der Linde çetesi Clemens Point’te kamp kurduğunda, küçük Jack Marston ve Dutch dükkanlarının önünde dururken kampa bir köpek geldiğini fark ederler. Dutch’ın ‘Bu köpek artık bizim’ demesi üzerine çok heyecanlanan Jack, ‘Köpeğe ne isim verelim?’ O sorar. Dutch, “Bu köpek çok kötü bir şey yaptı ve ondan kaçtı” dedi. Kaybolduğu için o zamandan beri ortalıkta dolaşıyor. Ben ona ‘Cain’ (Cain) diyorum” ve Cain artık kamp köpeği.

Bir gün oyundaki son kampımız olan Beaver Hollows’ta Jack, Cain’in kayıp olduğunu fark eder ve onu aramaya başlar, adını seslenir. Bir süre bağırdıktan sonra Micah, Jack’e köpeğin gittiğini ve çenesini kapatması gerektiğini söyler. Daha sonra Arthur, Micah’ın yanına gitti ve “Köpeğe ne yaptın?” Micah’ın onu öldürdüğünü öğreniyoruz.

Kaynak
https://kotaku.com/red-dead-redemption-2-real-dog-died-einstein-cain-rdr2-1850548051

Yorum yazın

E-Posta Adresiniz Paylaşılmayacaktır işaretli alanlar zorunludur *