Starfield’ın PS5’e Özel Olması İçin Kampanya Başlattı

PlayStation oyuncuları, Xbox‘a özel uzay temalı rol yapma oyunu Starfield için imza kampanyası başlattı. Büyük ihtimalle troll amaçlı yayınlanmış olan kampanyada oyunun Xbox‘a değil PlayStation 5’e özel olması isteniyor.

Microsoft altında faaliyet gösteren Bethesda tarafından geliştirilen uzay temalı RPG. yıldız alanı, şüphesiz bu yılın en çok beklenen oyunlarından biri. Geçtiğimiz haftalarda düzenlenen Xbox Games Showcase etkinliğinde, 6 Eylül Çıkış yapacak oyunu detaylı bir şekilde inceleme fırsatı bulduk.

Bilindiği üzere Starfield, Xbox‘a özel bir Oyun olarak sadece Xbox ve PC konsolları için çıkacak. Yani PlayStation‘a sahip olan kullanıcılar, uzun zamandır beklenen oyunu konsollarından oynayamayacaklar. İşte Change.org’da Starfield’ın PlayStation‘a da gelmesini istemeyen bazı oyuncular. imza kampanyası başlamak.

Muhtemelen şaka olarak başlayan kampanyaya 1.300’den fazla kişi katıldı.

Burada bağlantıdan ulaşabileceğiniz kampanya, şimdiden 1300’den fazla kişi katıldı. Bir şeylerin değişmeyeceğini bile bile imza atanlar, çıkış tarihine birkaç ay kala şirket, Xbox‘a özel değil büyük bir değişikliğe imza attı. PlayStation 5’e özel olmasını talep ediyor

Tahmin edebileceğiniz gibi Bethesda’nın Xbox‘a sahip olması nedeniyle böyle bir şey mümkün değil. muhtemelen kampanya şaka olarak başladı Olasılık oldukça yüksek. Bu kişi konsol sahipleriyle dalga geçmek veya tüm konsol savaşları için onları giydirmek için böyle bir şey yapmış olabilir. Elbette sebepsiz yere troll kampanyası da olabilir.

Kampanyayla ilgili yapılan açıklamanın ciddiye alınmadığı görülüyor. Açıklamalarda, “Bethesda oyunları on yılı aşkın süredir PlayStation‘da yayınlanıyor. PlayStation‘da daha iyi performans gösteriyorlar, daha iyi çalışıyorlar ve daha iyi satıyorlar.” herhangi biri “Xbox ve 12 oyuncuları, Starfield’ı veya başka bir özel oyunu hak etmiyor. Sadece kibirli ve sinir bozucu değiller, aynı zamanda Xbox etkinliğindenler.” gibi ifadeler

Ayrıca kampanyaya katılan bazı kişilerin sadece başlatan kişiye yazmak için katıldığını da belirtmekte fayda var. Yorumlara baktığımızda sert ifadelerle başlatan kişinin eleştirildiğini görebiliyoruz.

Starfield ile ilgili detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Starfield çıkış tarihi ve Türkiye fiyatı (Game Pass aboneleri için ücretsiz) açıklandı

Kaynak
https://www.thegamer.com/PlayStation-fans-want-starfield-exclusive-Xbox-petition-console-wars/

Yorum yazın

E-Posta Adresiniz Paylaşılmayacaktır işaretli alanlar zorunludur *