Steam, Oyunların Son 30 Gündeki En Düşük Fiyatını Gösteriyor

Steam, bir Oyun için son 30 gündeki en düşük fiyatı görüntülemenizi sağlayan yeni bir özelliği kullanıma sundu. Şu anda sadece Avrupa Birliği’ndeki Steam kullanıcılarına açık olan özellik, gelecekte tüm dünyaya yayılabilir.

Dünyanın en popüler çevrimiçi Oyun platformu Buharyeni bir özellik tanıttı. Steam‘in sessizce tanıttığı bu yeni özellik, bir oyunun son 30 gündeki en düşük fiyatının ne kadar olduğunu gösteriyor. Ancak en azından şimdilik sadece Avrupa Birliği ülkelerinden kullanıcılar bu özellikten yararlanabilecek. çünkü bu özellik Avrupa Birliği‘ın ‘şeffaflık’ ilkesine uygun olarak yürürlüğe giren bir yasanın yansıması olarak karşımıza çıktı.

Yeni Steam özelliği şu anda AB’ye özgü olsa da durum böyle. değişebilir. Değişirse oyunculara fayda sağlayacaktır. Çünkü bazı geliştiriciler Steam‘deki kampanyalardan önce fiyat artışı yapıp ardından yeni fiyat üzerinden indirim yapabiliyor. Oyuncular, oyunların geçen ayki en düşük fiyatını görerek, son zamanlarda indirim alıp almadıklarını veya fiyat artışı olup olmadığını da bilecekler.

Yeni özellik Steam‘de şöyle görünüyor:

Yukarıdaki ekran görüntüsü, yeni Steam özelliğinin nasıl kullanılacağını göstermektedir. Sonuç olarak, bir oyunun Steam sayfasına gittiğinizde karşınıza küçük bir tablo çıkacaktır. Bu tablo güncel fiyatı, 30 gün içindeki en düşük fiyatı ve indirimli fiyatları içerecektir. Above Snakes oyunu üzerinden anlatacak olursak; Oyunun normal fiyatı 24.99 euro olmasına rağmen indirimli ve 22,49 avro için düşmüş. Bu indirim, oyunu son 30 günün en düşük fiyatına getirdi.

Steam‘e ‘Oyun Deneme’ özelliği geldi: 1 lira ödemeden dilediğiniz oyunu deneyebilirsiniz!

Türkiye’de benzer bir işlevi kullanabilirsiniz!

Steam‘de veritabanı istatistiklerini tutan üçüncü taraf platformu SteamDB, bundan çok önce bir eklenti tasarladı. Google Chrome’a ​​yükleyebileceğiniz bu uzantı, Steam‘de yukarıda anlattığımıza benzer bir işlevi entegre ediyor. Burada link üzerinden ulaşabileceğiniz eklenti, Oyunun tüm zamanların en iyi fiyatı nedir? dır-dir görmenize yardımcı olur. Tüm oyunların fiyatlarının zaman içinde nasıl değiştiğini SteamDB web sitesinde görebileceğinizi de belirtelim.

SteamDB eklentisi şöyle görünür:

steamdb eklentisi

Valve, Google Analytics için Steam Durdurma Desteğini Duyurdu – Kullanıcı Gizliliği Önceliğimizdir

Kaynak
https://www.techradar.com/news/this-new-Steam-update-will-show-you-the-lowest-price-a-game-has-sold-in-recent- 30 gün

Yorum yazın

E-Posta Adresiniz Paylaşılmayacaktır işaretli alanlar zorunludur *