Yeni Microsoft Oyunları Sadece Xbox Series S ve X’e Çıkacak

Microsoft, yeni oyunlarını artık sadece yeni nesil Xbox Series S ve X konsolları için yayınlayacak.Yani bir önceki nesil Xbox One S ve One X; Artık sadece Microsoft dışındaki şirketler tercih ederlerse yeni oyunlar açabilecekler.

2020’de PlayStation 5 ve Xbox Series ile girdiğimiz yeni nesil konsol Oyun çağı; Vites arttırarak yoluna devam eder. Microsoft bu rekabete henüz gülümsememiş olsa da, şirket, özellikle Starfield’ın satın alınması ve potansiyel Activision Blizzard’ın Bethesda’dan piyasaya sürülmesiyle beraber çekeceğinden emin. Call of Duty gibi markalarla güçlendirmek niyetinde

Bunu yaparken eski alışkanlıklardan ve teknik kısıtlamalardan kurtulmak gerekiyor. Bir Oyun geliştirme şirketi milyonlarca Xbox One sahibine ulaşmak istiyorsa bu konsolların donanımlarında iyileştirmeler yapması gerekiyor. Öte yandan Microsoft, artık yeni Microsoft oyunları çıktıktan sonra kendi eski konsolları için resmi olarak gemiden atlayan ilk şirket oldu. yalnızca Xbox serisi konsollar için geleceğini açıkladı.

Microsoft, halihazırda Xbox One konsollarında çalışan oyunları desteklemeye devam edecek, ancak One kullanıcıları artık Microsoft’un yeni oyununu görüntüleyemeyecek:

<a href=Xbox bir x” src=”https://www.webtekno.com/images/editor/default/0004/03/8da057abafe5c95c156537bd8ebe815718e73fb2.jpeg” style=”width: 788px; height: 443px;”/>

Xbox-game-studios-matt-booty?utm_source=webtekno” rel=”nofollow” target=”_blank”>Axios ile konuşan Xbox yöneticisi Matt Booty’ye göre Xbox platformu için Oyun geliştirmek isteyen Microsoft dışındaki üçüncü taraf geliştiriciler (örneğin, Ubisoft, EA Games); Dilerlerse One S ve One X için yeni oyunlar çıkarmaya devam edebilecekler. Ancak Microsoft’un kendi platformları için aldığı bu karar, diğer büyük geliştiricileri eski konsollardan vazgeçmeye itebilir.

Elbette yeni Flight Simulator veya Fall Out’un çıkmayacak olması tüm eski konsol sahiplerini üzmeyecek. Bunu daha iyi anlamak için SonyPlayStation 4 için yeni Oyun çıkarmayacağız” Bir açıklama yaptığını varsayabiliriz. Böyle bir durumda Sony elinde daha fazla Oyun ve özel marka olduğu için ciddi bir tepkiyle karşılaşabilir ancak burası Microsoft için daha güvenli bir port. Ayrıca şirketin yeni nesilde büyüme hedefleri ve satışlarını arttırma ihtiyacı göz önünde bulundurularak; One ailesine neden sırtını döndüğünü anlayabiliyoruz.Tabi yukarıda bahsettiğimiz teknik kısıtlamalar nedeniyle yakın zamanda Sony’den de benzer bir açıklama görebiliriz…

Starfield ayrıca yalnızca Xbox Series S ve X’e gelecek;

Açık dünyasıyla Microsoft’un en güvendiği ve Bethesda’nın yıllardır üzerinde çalıştığı Starfield. Video oyunları dünyasının Star Wars efsanesi Mümkün? Zaman gösterecek. Ancak şirket, oyuncuların bu evrene girebilmesi için yeni nesil konsol gereksinimini şimdiden masaya yatırdı. Benzer şekilde, merakla beklenen diğer AAA oyunlarının da aynı şeyi yapması an meselesi.

Bulut Oyun Teması:

<a href=Xbox” src=”https://www.webtekno.com/images/editor/default/0004/03/e63ded06f1f0a7a63773bbd39aa8f710f9063d14.jpeg” style=”width: 788px; height: 443px;”/>

Sony geçtiğimiz günlerde PlayStation ekosistemi için bulut Oyun denemeleri yürüttüğünü duyurdu. Yani PlayStation Plus veya Xbox Game Pass abonesi olmak, yakın gelecekte bir konsola ihtiyaç duymadan uzaktan oynamak için yeterli olacak. Eşzamanlı bulut Oyun sistemleri GeForce NOW için Xbox Game Pass desteğinin duyurulması da bu konudaki rekabeti ateşledi.

Şimdi şirketler, yaygın ve erişilebilir bir Teknoloji olan bulut Oyun olmadan kullanacağımız son gelişmiş Oyun Donanımı olabilecek daha fazla konsol satmaya çalışıyor. PlayStation 6 veya bir sonraki Xbox konsolu için “bir Oyun bilgisayarından daha güçlü Donanım” bekliyorsanız, durabilirsiniz, sonraki konsollarımız muhtemelen yüksek hızlı internet bağlantısına ihtiyaç duyacaktır. “akış”, yani yayın cihazlarından (Bu arada, Xbox‘ın Stream Box adlı arşivlenmiş bir projesi var.)

Yorum yazın

E-Posta Adresiniz Paylaşılmayacaktır işaretli alanlar zorunludur *